בית הבינלאומי

בניין הבנק הבינלאומי הראשון, רוטשילד 40 תל- אביב
בשיתוף עם Pei, Cobb, Freed & Partners.

משרד ניר– קוץ אדריכלים פנה למשרד פיי קוב פריד ושות' הניו יורקי עם רעיון לבניין, עליו עבדו מאז יחד. את ההצעה המגובשת הם הגישו לבנק הבינלאומי, שאנשיו קיבלו אותה בהתלהבות.

רב הקומות מתנשא לגובה של 32 קומות, 158 מטרים מפני הים, כגבהו של מגדל שלום. הגיאומטריה הבסיסית של המבנה בנויה מחמש מנסרות משולשות שוות צלעות (21 מ' צלע). כל 8 קומות אחת המנסרות נעצרת ונסגרת במרפסת פתוחה לרווחת המשתמשים בבניין. גבהי המנסרות מתייחסים לגבהי הבניינים בסביבה הקרובה והרחוקה. המנסרה הראשונה מגיעה לגובה של בניין בנק הפועלים בהמשך השדרה, השניה  לגובה של בניין "ציון", חברת הביטוח, אח"כ יש הצרה בגובה ששיאה הוא בגובה של "מגדל שלום”.

הקונספט לבניין היה קוביית קרח המייצגת שקיפות מלאה. הבניין הוא הבניין השקוף הראשון בארץ. דבר זה התאפשר בזכות קיר מסך אקלימי אקטיבי, שבין יתרונותיו הרבים היותו ידידותי לסביבה מאחר והוא חוסך באנרגיה במיזוג החלל הפנימי ומשפיע על כמויות האור הטבעי שחודר פנימה ומחזיר כ 98% מקרינת ה- UV. שקיפות הקיר תורמת לתאורת בניין חסכונית ומבוקרת.

הבניין תוכנן תוך התייחסות לשני מבנים לשימור הנמצאים בתחום המגרש, שנבנו בשנות העשרים של המאה הקודמת: "בית ועד הקהילה", בו פעלו הרבנות, בית הדין הרבני וחברא קדישא הראשון של ת"א. הבית השני לשימור הוא "בית גרינוולד", בית פרטי ברחוב שד"ל, בית הרופא הראשון של ת"א. "בית ועד הקהילה" משמש כחלק מסניף הבנק המרכזי של הבינלאומי והמבנה השני יימסר משופץ לעיריה לשימוש ציבורי.
בניין שלישי לשימור, "בית לוין", נמצא במגרש השכן על רוטשילד, מעברו השני של רחוב שד"ל. ההתייחסות המיוחדרת אליו וההחלטה להשוות את חזיתו הארוכה לעוברים בשדירה, הביאו להחלטה לפתוח רחבה ציבורית במקום חשוב- פינת הרחובות רוטשילד ושד"ל.

שטח בנוי: 20,000 מ"ר על קרקעי
שנת סיום: 2009

 
 
לובי כניסה
לובי כניסה
powered by Tagonet powered by